Zásadním prvkem naší obchodní strategie je neponechávání otevřených pozic. Znamená to, že pro uzavřené kontrakty energii nakupujeme ihned, nespekulujeme o případném poklesu ceny. Pro zákazníky se smlouvou na dobu neurčitou nakupujeme energie průběžně, takže na konci roku před dodávkou komodity máme nakoupeno 100 % objemu očekávaných dodávek. Tato nespekulativní strategie vytváří z naší společnosti spolehlivého partnera, který dosahuje nákupních cen mírně pod průměrnou roční cenou na burze.  V případě dodavatelů, kteří s nákupem čekají (buď proto, že jejich finanční situace nákup předem neumožňuje, nebo spekulují o možném poklesu ceny a chtějí výnos zvýšit), je riziko, že při nárůstu cen svým závazkům nedostojí.  Může dojít k jejich úpadku – přestanou mít schopnost plnit své závazky z obchodních vztahů (insolvence -> úpadek -> zánik společnosti). V tomto případě pak odběratelé, kterým takový dodavatel dodává, se automaticky ze zákona dostanou do tzv. režimu dodavatele poslední instance.

Dodavatelem poslední instance je takový dodavatel elektřiny nebo plynu, který má za určitých okolností povinnost dodávat elektřinu či plyn domácnostem nebo malým firmám za cenu podléhající regulaci Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Zřízení institutu dodavatele poslední instance vyplývá z evropské legislativy. Funkci dodavatele poslední instance plní v současnosti regionální distribuční společnosti (v případě elektřiny: ČEZ, E.ON a PRE, v případě plynu: RWE, E.ON a Pražská plynárenská).

Dodavatel poslední instance začne zákazníkům dodávat elektřinu, resp. plyn na období jednoho roku.  Cena obsahuje navíc příplatek za riziko dodavatele poslední instance, a proto je pro zákazníka vhodné co nejdříve si najít jiného obchodníka. V případě, že jste se do této situace dostali, budeme potěšeni, pokud si zvolíte právě nás – dodavatele, který je stabilní a nabízí zákazníkům výhodné, reálné cenové podmínky na základě skutečně provedených nákupů, nikoli spekulace.

Zpět na články